niedziela 14.08.2022

Tradycją naszej parafii stało się, że co roku jedno spotkanie w wakacje wspólnoty Żywego Różańca przybiera inny charakter. Członkowie Żywego Różańca zgromadzili się jak co miesiąc w pierwszą środę miesiąca na Mszy Świętej i nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Już od dłuższego czasu wspólnota ta podejmuje co tydzień przed środową Eucharystią modlitwę różańcową w ważnych dla Kościoła Powszechnego oraz naszej parafii intencjach. Od rozpoczęcia wojny na Ukrainie, modlimy się o pokój w tym państwie oraz w intencji wszystkich ofiarodawców naszej świątyni, a także w intencji powołanych z naszej wspólnoty parafialnej.

Po skończonej Mszy Świętej odbyło się radosne spotkanie na podwórzu plebanii. Tego dnia wspólnota Żywego Różańca powiększyła się o 4 nowych członków. Na początku spotkania trwając jeszcze w radości ze święceń diakonatu, dk. Adriana Figurskiego. Zgromadzeni, Ksiądz Proboszcz, kleryk Radek i członkowie wspólnoty zaśpiewali „Życzymy, życzymy” i złożyli życzenia oraz kwiaty naszemu diakonowi. Dk. Adrian przygotował dla wszystkich członków różańce, które po rozdaniu poświęcił. Przy wspólnym stole nie mogło zabraknąć piosenek religijnych, szczególnie maryjnych, które na gitarze wykonywał dla nas kleryk Radosław. Niezwykłym powodzeniem podczas spotkania cieszyła się zupa z tzw. kociołka, gotowana na palenisku.

Kolejne już spotkanie wakacyjne wspólnoty Żywego Różańca zakończyliśmy śpiewając Apel Jasnogórski.