Wakacje naszych ministrantów

Każdy uczeń z wytęsknieniem czeka na ostatni dzwonek w roku szkolnym, zwiastujący upragnione wakacje. Podobnie ministranci z naszej parafii, wyczekiwali na rozpoczęcie wakacji.  Całoroczna służba przy ołtarzu, uroczystości, dyżury, zbiórki w których uczestniczą nasi ministranci, świadczą o ich sumienności i zaangażowaniu w życie parafii.

W tym roku, nie zabrakło podczas lata wielu atrakcji dla naszych ministrantów. Służba Liturgiczna z naszej parafii podczas wakacji wielokrotnie spotykała się na podwórzu plebanii, aby razem spędzić czas w dobrej zabawie! Nasze spotkania rozpoczynały się wieczorna Mszą Świętą, czyli ucztą dla ducha. Potem mogliśmy pokrzepić również nasze ciała przy ognisku, czy wyczekiwanej przez wszystkich pizzie. 

Punktem kulminacyjnym był nasz wyjazd wraz z Księdzem Proboszczem i Diakonem Adrianem na Mazury.  Pobyt na plaży w Iławie, atrakcje wodne, rejs statkiem po Jezioraku, no i oczywiście obiad w ulubionej przez wszystkie dzieci sieci restauracji.  To tylko część naszego wakacyjnego wyjazdu.  Po wielu atrakcjach, które czekały na nas w Iławie, udaliśmy się w dalszą drogę, do Mortęg. Tam bliżej poznaliśmy  postać Sługi Bożej Magdaleny Mortęskiej, zgromadziliśmy się na Mszy Świętej w pięknej kaplicy. Po Eucharystii zwiedzaliśmy kompleks pałacowy oraz zachwycające swym urokiem ogrody pałacowe. Mnóstwo radości przyniosło nam zwiedzanie mini ZOO. A na koniec czekało na nas przygotowane ognisko. Ten wyjazd na długo zapadnie w naszych sercach!

Piękna wrześniowa pogoda sprzyjała spacerom oraz wędrówkom. W niedzielne popołudnie udaliśmy się z Klerykiem Radkiem na podchody do lasu rudnickiego. Wraz z nami udała się harcerka i zarazem liderka naszej wspólnoty „Zjednoczeni w Duchu”- Maja. Nie wiedzieliśmy, że zabawa w podchody może być tak wspaniałym pomysłem, na spędzenie wolnego czasu!

To były niezapomniane wakacje!

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym, dzięki którym nasi ministranci mogli wyjechać w wakacje.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy złożyli swoje ofiary do puszek - to dzięki Wam mógł odbyć się ten wyjazd.

Słowa wdzięczności kierujemy do Państwa Jana i Aliny Szynaka, dziękując za wynajęty bus i wspaniałe przyjęcie w posiadłości Mortęgi.

Za pomoc w organizacji wycieczki dziękujemy Panu Karolowi Palczewskiemu - Dyrektorowi Centrum Logistycznego w Iławie.

Dziękujemy kierowcy busa, który wykazał się profesjonalizmem i uprzejmością.

Podczas Mszy Świętej w Mortęgach pamiętaliśmy w modlitwie o naszych ofiarodawcach.

Wszystkim za wszelkie dobro serdeczne Bóg zapłać!