piątek 03.09.2021

Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie procesu na etapie diecezjalnym Sługi Bożej Magdaleny Mortęskiej, które odbędzie się w Chełmnie. Początek uroczystości 14 września, we wtorek o godz. 11:00 w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Chełmnie przy ul. Franciszkańskiej 8. W dniu zakończenia procesu zostanie otwarta krypta z grobem Ksieni Magdaleny Mortęskiej oraz muzeum z pamiątkami z okresu Jej działalności. Tym bardziej do uczestnictwa w tych uroczystościach zapraszamy naszych parafian bowiem Matka Magdalena Mortęska jest szczególnie bliska naszej wspólnocie parafialnej, warto przypomnieć, że od roku 2016, czyli rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego. Co tydzień w naszej parafii wtorek jest dniem modlitwy o beatyfikację Ksieni Mortęskiej. Zachęcamy więc do trwanie w modlitwie o wyniesie na ołtarze Magdaleny Mortęskiej oraz uczestnictwa w zakończeniu procesu na poziomie diecezjalnym.