piątek 05.08.2022

W związku z dramatem wojny na Ukrainie nasza parafia włącza się w akcje pomocy humanitarnej skierowanej do Ukraińców.

Wspólnota parafialna odpowiedziała z radością na możliwość udzielenia wsparcia materialnego. Ważnym z punktu widzenia przede wszystkim ludzkiego, nadto duchowego jest fakt, że w parafii działa grupa CARITAS, która ogarnia opieką osoby potrzebujące z terenu naszej parafii. Wiele osób mierzy się z niełatwą sytuacją materialną, a mimo to odpowiada na potrzeby braci za wschodnią granicą.

Wyrażamy wdzięczność wobec każdej osoby, która swoją postawą dała świadectwo chrześcijańskich miłości w praktyce. Jednocześnie informujemy, że osoby pragnące włączyć się w dzieło miłosierdzia mogą to uczynić zabierając karton z kruchy kościoła. Następnie prosimy, aby kartony wypełnione tzw. żywnością długoterminową oraz środkami czystości - o wadze nie przekraczającej 20 kg. - umieścić w prezbiterium kościoła.

Niech Bóg obdarza wszystkich darczyńcow potrzebnymi łaskami!