Ksiądz Kanonik Jerzy Wincenty Sobota

65 rocznica święceń kapłańskich

poniedziałek 10.05.2021

Dziś, 10 maja 2021 roku Ksiądz Kanonik Jerzy Wincenty Sobota, pierwszy proboszcz naszej parafii, obecnie rezydent, obchodzi 65 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Ksiądz Kanonik, przyjął święcenia kapłańskie 10 maja 1956 roku, w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie, z rąk biskupa diecezjalnego chełmińskiego, Kazimierza Kowalskiego.

W tę wyjątkową rocznicę, cała nasza wspólnota parafialna, pragnie objąć Księdza Kanonika serdeczną modlitwą i pamięcią. Dziękujemy dziś Bogu, za dar Księdza duszpasterskiego posługiwania w niełatwych czasach, tworzenia struktur parafialnych i stając wobec następujących w kraju zmian polityczno-gospodarczych, związanych z transformacją ustrojową. Już dziś dostrzegamy owoce, jakie wydaje zasiane przez Księdza Kanonika „ziarno” modlitwy, służby i poświęcenia. Życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Niech Maryja, Matka kapłanów, którą w miesiącu maju czcimy w sposób szczególny, otacza Swoją opieką i wyprasza u Swojego Syna potrzebne łaski.

Szczęść Boże!

Z darem modlitwy:

Ksiądz Proboszcz Andrzej Kusiński,

klerycy oraz parafianie.