Sakrament bierzmowania

Bierzmowanie, sakrament wtajemniczenia chrześcijańskiego.

sobota 10.10.2020

Sakrament bierzmowania to jeden z trzech sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego, udzielany zasadniczo przez biskupa. Bierzmowanie podobnie jak chrzest, należy do sakramentów inicjacji chrześcijańskiej. Oznacza to, że są przyjmowane tylko raz w życiu i wiążą się z narodzinami oraz wejściem w okres dojrzałości. 

6 października o godzinie 18:00 siedem osób z naszej wspólnoty parafialnej przystąpiło do sakramentu bierzmowania. Wcześniej przygotowali się do tego sakramentu poprzez spotkania formacyjne z księdzem proboszczem oraz klerykami, uczestniczyli w Mszach Świętych, okresowych nabożeństwach liturgicznych oraz nowennie do Ducha Świętego. Przyjęli sakrament bierzmowania z rąk biskupa seniora Andrzeja Suskiego w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Grudziądzu. Słowo Boże do bierzmowanych skierował celebrujący Eucharystię bp. Andrzej Suski. Nasza młodzież czynnie zaangażowała się w liturgię. W tym miejscu warto dodać, że również Służba Liturgiczna z naszej parafii stanęła na wysokości zadania. Oskar, Szymon, Kacper i Piotr razem z kolegami ze sąsiedniej parafii, przygotowali rozbudowaną asystę liturgiczną.  

Dziękujemy Mamie Kacpra, jednego z naszych ministrantów oraz Mai liderce wspólnoty „Zjednoczeni w Duchu”, za troskę o bezpieczne przejście do Kościoła i powrót do domów naszych ministrantów. Dziękujemy również za piękną postawę, którą okazali niektórzy z rodziców, uczestnicząc w tym ważnym dla ich dzieci dniu, w Eucharystii.