Odpust Zesłania Ducha Świętego

poniedziałek 24.05.2021

Wspólnota wiernych zebrała się 23 maja w niedzielę Zesłania Ducha Świętego na uroczystej Eucharystii, aby tak jak niegdyś w wieczerniku przyzywać Ducha Świętego! Ze względów sanitarnych w Mszy Świętej wzięli udział przedstawiciele parafian oraz sympatyków naszego kościoła parafialnego. Celebracji przewodniczył ks. Czesław Wojciechowski, misjonarz pracujący na Kubie, w koncelebrze ks. Wojciecha Pyrzewskiego, diecezjalnego duszpasterza więziennictwa oraz ks. Andrzeja Kusińskiego, proboszcza naszej parafii. Zarówno ks. Czesław jak i ks. Wojciech to koledzy kursowi księdza proboszcza.

Po złożeniu Ofiary Eucharystycznej, przed Najświętszym Sakramentem, zostało odśpiewane uroczyste Te Deum. Oprawę muzyczną zapewnił nasz parafialny zespół „My aby imo pectore”.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włożyli swój wkład w przygotowanie sumy odpustowej. W sposób szczególny dziękujemy Pani Karolinie, za piękną dekorację naszej świątyni. Naszemu parafialnemu zespołowi oraz Służbie Liturgicznej na czele z Oskarem oraz Szymonem.

Ze względów epidemiologicznych całość odpustu została dostosowana do obowiązujących norm sanitarnych.