393 rocznica śmierci Sługi Bożej Magdaleny Mortęskiej

15 lutego, czwartek był dniem 393 rocznicy śmierci Sługi Bożej Magdaleny Mortęskiej, ksieni benedyktyńskiej. Wielkiej odnowicielki reguły św. Benedykta na ziemiach polskich. To właśnie ksieni Mortęska wyprowadziła zakon benedyktynek z kryzysu, w który popadł w czasie reformacji. Trafnie nazywaną przez współczesnych teologów i historyków „polską Teresą z Avila”. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w naszej wspólnocie parafialnej w każdy wtorek modlimy się o jej rychłą beatyfikację. Tego dnia modlimy się także w intencji osób najbardziej zaangażowanych w popularyzację kultu, państwa Aliny i Jana Szynaka oraz Grupy Meblowej Szynaka. 

 

W 393 rocznicę śmierci ksieni Magdaleny do kaplicy w Mortęgach, udała się delegacja z naszej parafii - Ksiądz Proboszcz wraz z ministrantami: Oskarem, Emilem i Mateuszem. Mszy Świętej o godz. 18:30 przewodniczył miejscowy Ksiądz Dziekan, Marcin Staniszewski. Podczas Eucharystii o rychłą beatyfikację modlili się właściciele obiektu, goście oraz wierni z miejscowości Mortęgi. Po Mszy Świętej właściciele obiektu zaprosili naszą parafialną delegację na kolację oraz kawę.