Ministranci z ks. proboszczem przy ołtarzu

Służyć Panu z weselem!

poniedziałek 28.09.2020

Święty Jan Paweł II podczas audiencji generalnej 1 sierpnia 2001 roku skierował do tysięcy ministrantów z różnych krajów Europy, zgromadzonych na placu św. Piotra w Watykanie słowa, które są syntezą tego, co powinna wyrażać służba przy Ołtarzu Pańskim. Wówczas Ojciec Święty mówił: „Wasza służba przy ołtarzu jest nie tylko obowiązkiem, ale i wielkim zaszczytem, prawdziwą świętą posługą”. Pragniemy, aby te słowa pomimo upływu tylu lat, zapadły także w sercach ministrantów z naszej parafii którzy w minioną niedzielę jeszcze bardziej zbliżyli się do świętej posługi.

27 września w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy doniosły obrzęd ustanowienia i błogosławieństwa do posługi lektora, jednego z ministrantów, Oskara. Nowy lektor był ministrantem w naszej parafii od paru dobrych lat. Wielokrotnie wykazywał się czynnym zaangażowaniem w służbę przy Ołtarzu Pańskim poprzez swoją sumienność, gorliwość oraz gotowość w służbie Bogu, Kościołowi, a także swoim kolegom ze Służby Liturgicznej i parafianom. Lektor nie tylko za zadanie ma czytać Słowo Boże, które starannie przygotuje – wezwany jest do rozważania, wiernego wprowadzania Słowa w czyn, a przede wszystkim do życia Słowem Boga na co dzień.

Również tego dnia podczas Mszy Świętej Ksiądz Proboszcz poświęcił rokiet i kołnierze ministranckie, które otrzymali ministranci wykazujący się w ostatnim czasie gorliwością w wypełnianiu swoich obowiązków. Filip otrzymał rokiet, a Emil oraz Piotr kołnierz ministrancki. W tym miejscu nie sposób wspomnieć rodziców naszych ministrantów, którzy poprzez swój dobry przykład, pomagają i wspierają swoje dzieci w rozwoju duchowym a także zdobywaniu kolejnych etapów w formacji Służby Liturgicznej.