„Czekamy, Panie na Twe narodzenie!”

wtorek 28.12.2021

Konkurs na najpiękniejszy, własnoręcznie wykonany lampion

w parafii pw. Ducha Świętego w Grudziądzu.

 

 

W IV niedzielę adwentu w naszej parafii miało miejsce rozstrzygnięcie adwentowego konkursu na najpiękniejszy lampion. Dzieci - przy pomocy rodziców – przygotowywały w domu lampiony, które po przyniesieniu do Kościoła zostały ocenione przez ośmioosobowe jury. Na podium zostały wyłonione następującej osoby:

1 miejsce – Kacper

2 miejsce – Zosia

3 miejsce – Inez

Wśród wyróżnionych znaleźli się Mirosław oraz dwóch braci Maksymilian i Jan. Warto nadmienić, że najmłodszy uczestnik miał zaledwie 1,5 roku. Wyłonienie zwycięzców oraz dzieci wyróżnionych miało miejsce podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci w naszej parafii. Ksiądz Proboszcz Andrzej Kusiński, który wrócił do nas po przebytej chorobie i jest w trakcie rekonwalescencji wręczył dzieciom nagrody. Na koniec wszyscy laureaci stanęli wraz z Księdzem Proboszczem do pamiątkowego zdjęcia.

            Z pewnością konkurs na najpiękniejszy, własnoręcznie wykonany lampion okazał się doskonałą okazją do lepszego przygotowania się na przyjście Jezusa, ale także do pogłębienia relacji w rodzinie poprzez wspólne, radosne tworzenie lampionów.