Czas Pierwszych Komunii Świętych

We wrześniu zakończyliśmy czas przystępowania dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa nie odbyła się jedna Msza, podczas której dzieci przystąpiłyby do Komunii Świętej. Dzieci zostały podzielone na dziesięć grup i przystępowały do pierwszej Komunii w różnym czasie. Odbyły się również dwie Msze, podczas których po raz pierwszy do Komunii przystąpiły dzieci z niepełnosprawnością z naszego miasta. Dzieci czynnie zaangażowały się w tę bardzo ważną dla nich uroczystość, poprzez przygotowanie czytań, śpiewów i podziękowań. Warto dodać, że wszystkie Msze począwszy od czerwca do sierpnia, podczas których dzieci przystępowały do Pierwszej Komunii Świętej, swoim śpiewem i grą na instrumentach uświetnił nasz parafialny zespół muzyczny.

Dzieci odbyły także tradycyjnie biały tydzień. Każdego dnia tygodnia, czekało ich spotkanie z Jezusem pod postacią Eucharystii oraz w Słowie Bożym. Kleryk Adrian przybliżał każdego dnia dzieciom ważne postacie i ciekawe inicjatywy – chociażby postać Sługi Bożej Magdaleny Mortęskiej czy zainicjowane przez św. Jana Pawła II dzieło pomocy „dzieci komunijne-dzieciom misji". Niemal codziennie na dzieci czekała po Mszy Świętej niespodzianka, pamiątkowe zdjęcia, obrazki czy chociażby łowienie rybek ze swoim imieniem. Ten czas obfitował w Boże błogosławieństwo i budowanie żywej relacji z Jezusem Chrystusem.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary przez dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodziców. Dzięki Waszej życzliwości parafia za złożone ofiary zakupiła tron pod monstrancję oraz święcę roratkę, która oznacza Maryję niosącą Chrystusa – Światłość świata. Świeca ta używana jest podczas roku liturgicznego w czasie celebracji Mszy roratnich.